Leto 2020

Zažite nezabudnuteľné 29. leto v Tralalande

Na Slovensku nájdete mnoho táborov a detských rekreácií, ale iba jeden TRALALAND. Prečo hovoríme o Tralalande ako o vlajkovej lodi detskej rekreácie? Nuž, preto, že má bohatú históriu – je najstaršou autorskou detskou rekreáciou na Slovensku a tvorí ju vynikajúci prípravný a realizačný tím ľudí – hercov, hudobníkov, tanečníkov, výtvarníkov, režisérov, lekárov, športovcov, pedagógov a psychológov, ale i univerzitných profesorov, docentov a študentov rôznych odborov.

Občanmi a občiankami Tralalandu sa počas jeho bohatej histórie stali desiatky tisícov detí zo všetkých kútov sveta. Pred pätnástimi rokmi sa narodila Tralalandu jeho mladšia sestra – Tralaškola. Je to umelecká škola, ktorá má viac ako 700 žiakov vo všetkých umeleckých odboroch. Obidve inštitúcie spolu úzko spolupracujú a my sa tešíme, že spolu s našimi občanmi budeme v tomto roku oslavovať už 29. výročie založenia našej malej, ale o to veselšej republiky.

Ubytovanie

V chatách vás privíta vôňa lesa...

Občania sú ubytovaní v troch dvojpodlažných chatách, v ktorých ich privíta vôňa okolitého lesa a v troch prízemných bungalovoch, každom inej farby. Izby sú 4 a 5-lôžkové, aby boli všetci kamaráti poruke. Sociálne zariadenia sú spoločné na každej chodbe.

Strava

Aby ani jedno bruško nezostalo prázdne...

Stravovanie je zabezpečené 5-krát denne (raňajky formou bufetových stolov, desiata – obed – olovrant – večera a ako prídavok aj druhá ľahká studená večera. Strava sa pripravuje v moderne vybavenej kuchyni. Jedálny lístok je prekonzultovaný s odborníkmi na racionálnu a zdravú výživu a spĺňa všetky  parametre zdravého stravovania.

Občania so špecifickými diétami (vegetariáni, bezlepková, bezlaktózová diéta…) sa u nás najedia tiež!

Územie

Jediná republika na svete, do ktorej neprepašujete nudu...

V Tralalande nájdete všetky možné ihriská, trávnaté, betónové i antukové. Pod nimi preteká potok, ktorý sa priamo v areáli rozlieva do umelého jazera s rozlohou 70 x 50 m. Jazero je prispôsobené na vodné športy (obľúbené člnkovanie a vodné bicyklovanie), ale aj na kúpanie a rybolov, a v zime i na korčulovanie. Samozrejme, nemôže chýbať ani plavecký bazén so solárnym ohrevom, filtráciou a plážovým zázemím. Tralaland má svoj amfiteáter, kino, javiská s profesionálnou technikou, malú ZOO, ranč s koníkmi a veľa iného. To všetko uvidíte keď prídete do Tralalandu.

Doprava

Rodičia pri odchode trúbia a spúštajú ostrekovače...

Doprava do Tralalandu je individuálna. Rodičia privážajú v nedeľu popoludní svoje deti osobne a aspoň na chvíľu zažijú atmosféru Tralalandu. Zároveň môžu podať informácie o svojom dieťati príslušnému guvernérovi a ministrovi zdravia. Rodičia sú srdečne pozvaní na slávnostný otvárací ceremoniál, na ktorom sa im taktiež predstaví celá vláda.

Súradnice Tralalandu sú N 48°36.319′ ; E0 18°56.917′, ale zväčša stačí do navigácie naťukať len Tralaland.

Zdravie

Keby predsa niečo nevyšlo podľa plánov...

Tralaland má svoje vlastné ministerstvo zdravia. Samostatná budova s lôžkovou časťou a kvalitne vybavenou ambulanciou. Všetci občania Tralalandu budú počas celého leta pod odbornou rukou lekárov – ministrov zdravia 24 hodín denne. Tralaland „operuje“ tím špičkových lekárov z Národného ústavu detských chorôb v Bratislave.

Termíny

Aby ste vedeli, kedy zažijete najlepšie 2 týždne roka...
Ciklón Začiatok Koniec
1. ciklón 28.06.2020 10.07.2020
2. ciklón 12.07.2020 24.07.2020
3. ciklón 26.07.2020 07.08.2020
4. ciklón 09.08.2020 21.08.2020

Sme si vedomí, že 1. ciklón začína ešte pred koncom školského roka, no naša mnohoročná skúsenosť nám dokazuje, že pre väčšiu občanov nie je problém odísť zo školy o 2 dni skôr.

Prihláška

Tak ako, presvedčili sme vás?

Ak ste si všetko dôkladne prečítali, prezreli fotografie a videá a rozhodli ste stať sa občanom Tralalandu 2020, tu je naša žiadosť o občianstvo, ktorú treba vyplniť a kliknutím odoslať do našej centrálnej kancelárie. Po spracovaní Vašich žiadostí Vám naša kancelária pošle elektronicky originál Prihlášky na získanie občianstva s autentickým číslom. Tieto prihlášky začneme distribuovať od začiatku marca 2020. Ak sa medzičasom (po elektronickom prihlásení) rozhodnete svoje miesto v Tralalande zrušiť, ihneď to oznámte našej kancelárii mailom na prihlasky@tralaland.sk aby sme vaše miesto zbytočne neblokovali a mohli ho poskytnúť ďalšiemu záujemcovi.

Cena za pobyt v Tralalande 2020:  400,-€ s DPH

Rodičia si môžu na pobyt v Tralalande uplatiť rekreačný poukaz.