Leto 2021

„Tralaland - tridsať rokov plnotučných a výživných detských letných prázdninových dní“ 1991 - 2021

Na Slovensku nájdete mnoho táborov a detských rekreácií, ale iba jeden TRALALAND. Prečo hovoríme o Tralalande ako o vlajkovej lodi detskej rekreácie? Nuž, preto, že má bohatú históriu – je najstaršou autorskou detskou rekreáciou na Slovensku a tento rok oslavuje svoje 30. výročie! Tvorí ju vynikajúci prípravný a realizačný tím ľudí – hercov, hudobníkov, tanečníkov, výtvarníkov, režisérov, lekárov, športovcov, pedagógov a psychológov, ale i univerzitných profesorov, docentov a študentov rôznych odborov. Vždy si dávame za cieľ kreatívne zabávať a zábavnou formou aj vychovávať.

Občanmi a občiankami Tralalandu sa počas jeho tridsaťročnej histórie stali desiatky tisícov detí zo všetkých kútov sveta. Pred šestnástimi rokmi sa narodila Tralalandu jeho mladšia sestra – Tralaškola. Je to umelecká škola, ktorá má viac ako 700 žiakov vo všetkých umeleckých odboroch. Obidve inštitúcie spolu úzko spolupracujú a my sa tešíme, že spolu s našimi občanmi budeme v tomto roku oslavovať už 30. výročie založenia našej malej, ale o to veselšej republiky.

Ubytovanie

V chatách vás privíta vôňa lesa...

Občania sú ubytovaní v troch dvojpodlažných chatách, v ktorých ich privíta vôňa okolitého lesa a v troch prízemných bungalovoch, každom inej farby. Izby sú 4 a 5-lôžkové, aby boli všetci kamaráti poruke. Sociálne zariadenia sú spoločné na každej chodbe.

Strava

Aby ani jedno bruško nezostalo prázdne...

Stravovanie je zabezpečené 5-krát denne (raňajky formou bufetových stolov, desiata – obed – olovrant – večera a ako prídavok aj druhá ľahká studená večera. Strava sa pripravuje v moderne vybavenej kuchyni. Jedálny lístok je prekonzultovaný s odborníkmi na racionálnu a zdravú výživu a spĺňa všetky  parametre zdravého stravovania.

Občania so špecifickými diétami (vegetariáni, bezlepková, bezlaktózová diéta…) sa u nás najedia tiež!

Územie

Jediná republika na svete, do ktorej neprepašujete nudu...

Tralaland leží v krásnej oblasti Krmenických vrchov na rozlohe 10 hektárov. Nájdete tu ihriská na umelej tráve, betónové, ale i trávnaté. Pod nimi preteká potok, ktorý sa priamo v areáli rozlieva do dvoch umelých jazier s rozlohou 70 x 50 m. Jedno jazero je prispôsobené na vodné športy (obľúbené člnkovanie a vodné bicyklovanie), ale aj na rybolov a v zime i na korčuľovanie. Samozrejme, nemôže chýbať ani plavecký bazén s filtráciou a plážovým zázemím. Tralaland má svoj amfiteáter, kino, výtvarný ateliér, javiská s profesionálnou technikou, veľké cirkusové šapitó, malú ZOO, ranč s koníkmi a veľa iného. To všetko uvidíte keď prídete do Tralalandu.

Doprava

Pri príchode ľahko prechádzate colnou kontrolou, no pri odchode musíte trúbiť, zapnúť výstražné svetlá a ostrekovače...

Doprava do Tralalandu je individuálna. Rodičia privážajú v nedeľu popoludní svoje deti osobne a aspoň na chvíľu zažijú atmosféru Tralalandu. Zároveň môžu podať informácie o svojom dieťati príslušnému guvernérovi a ministrovi zdravia. Rodičia sú srdečne pozvaní na slávnostný otvárací ceremoniál, na ktorom sa im taktiež predstaví celá vláda.

Súradnice Tralalandu sú N 48°36.319′ ; E0 18°56.917′, ale zväčša stačí do navigácie naťukať len Tralaland.

Zdravie

Keby predsa niečo nevyšlo podľa plánov...

Tralaland má svoje vlastné ministerstvo zdravia. Samostatná budova s lôžkovou časťou a kvalitne vybavenou ambulanciou. Všetci občania Tralalandu budú počas celého leta pod odbornou rukou lekárov – ministrov zdravia 24 hodín denne. Tralaland „operuje“ tím špičkových detských lekárov.

Termíny

Aby ste vedeli, kedy zažijete najlepšie 2 týždne roka...
Ciklón Začiatok Koniec Stav prihlášok
1. ciklón 04. 07. 2021 16. 07. 2021 prihlasovanie uzavreté
2. ciklón 18. 07. 2021 30. 07. 2021 prihlasovanie uzavreté
3. ciklón 01. 08. 2021 13. 08. 2021 prihlasovanie uzavreté
4. ciklón 15. 08. 2021 27. 08. 2021 prihlasovanie uzavreté

Sme najlepší

Ale hlavne veľmi skromní

Tralaland získal za rok 2020 prestížny certifikát AAA najvyššej dôveryhodnosti od spoločnosti Bisnode. Veríme, že toto ocenenie hospodárenia len podčiarkuje kvalitu nášho programu a prístupu k deťom a rodičom.

Prihláška

Tak ako, presvedčili sme vás?

Ak ste si všetko dôkladne prečítali, prezreli fotografie a videá a rozhodli ste stať sa občanom Tralalandu 2021, tu je naša žiadosť o občianstvo, ktorú treba vyplniť a kliknutím odoslať do našej centrálnej kancelárie. Po spracovaní Vašich žiadostí Vám naša kancelária pošle elektronicky originál Prihlášky na získanie občianstva s autentickým číslom. Tieto prihlášky začneme distribuovať od začiatku marca 2021. Ak sa medzičasom (po elektronickom prihlásení) rozhodnete svoje miesto v Tralalande zrušiť, ihneď to oznámte našej kancelárii mailom na prihlasky@tralaland.sk aby sme vaše miesto zbytočne neblokovali a mohli ho poskytnúť ďalšiemu záujemcovi.

Cena za pobyt v Tralalande 2021:  ——

Rodičia si môžu na pobyt v Tralalande uplatiť rekreačný poukaz.