Leto 2022

„Tralaland - tridsať rokov plnotučných a výživných detských letných prázdninových dní“ 1992 - 2022

Na Slovensku nájdete mnoho táborov a detských rekreácií, ale iba jeden TRALALAND. Prečo hovoríme o Tralalande ako o vlajkovej lodi detskej rekreácie? Nuž, preto, že má bohatú históriu – je najstaršou autorskou detskou rekreáciou na Slovensku a tento rok oslavuje svoje 30. výročie! Tvorí ju vynikajúci prípravný a realizačný tím ľudí – hercov, hudobníkov, tanečníkov, výtvarníkov, režisérov, lekárov, športovcov, pedagógov a psychológov, ale i univerzitných profesorov, docentov a študentov rôznych odborov. Vždy si dávame za cieľ kreatívne zabávať a zábavnou formou aj vychovávať.

Občanmi a občiankami Tralalandu sa počas jeho tridsaťročnej histórie stali desiatky tisícov detí zo všetkých kútov sveta. Pred šestnástimi rokmi sa narodila Tralalandu jeho mladšia sestra – Tralaškola. Je to umelecká škola, ktorá má viac ako 700 žiakov vo všetkých umeleckých odboroch. Obidve inštitúcie spolu úzko spolupracujú a my sa tešíme, že spolu s našimi občanmi budeme v tomto roku oslavovať už 30. výročie založenia našej malej, ale o to veselšej republiky.

Ubytovanie

Privíta Vás vôňa lesa...

Občania a občianky sú ubytovaní v troch horských pavilónoch, v ktorých ich privíta vôňa okolitého lesa a útulné izbičky. Aby boli všetci kamaráti/kamarátky poruke, izby sú 2-, 3- alebo 4-lôžkové. Sociálne zariadenia sa nachádzajú na každom podlaží pre dievčatá a pre chlapcov zvlášť a prešli dôslednou rekonštrukciou. Pavilóny sú vybavené vlastnými spoločenskými priestormi a herňami.

Strava

Aby všetci odchádzali z jedálne spokojní...

Stravovanie je zabezpečené 5-krát denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera) a ako prídavok aj druhá ľahká studená večera. Strava sa pripravuje v moderne vybavenej kuchyni a už teraz vám môžeme prezradiť, že tety kuchárky sa na vás už tešia. Jedálny lístok je prekonzultovaný s odborníkmi na racionálnu a zdravú výživu a musí spĺňať všetky  parametre zdravého stravovania.

Občania a občianky so špecifickými diétami (vegetariáni, bezlepková, bezlaktózová diéta…) sa u nás tiež plnohodnotne najedia!

Územie

Jediná republika na svete, do ktorej neprepašujete nudu...

Tralaland leží v nádhernej lesnej kotline na úpätí južných svahov Nízkych Tatier, časti Ľupčianskej doliny vo výške 970 m.n.m. Toto miesto (vlastne malá dedinka) slúžilo dlhé roky ako najvyššie položená detská ozdravovňa na Slovensku. Má bohatú históriu a preto je pre nás cťou, že sa do nej môže zapísať aj náš Tralaland.

Nájdete tu ihriská na umelej tráve s tribúnou a umelým osvetlením, špeciálne ihrisko na floorbal, ale i trávnaté ihriská na futbal, vybíjanú a ringo. Ďalšou špecialitou je street workoutové ihrisko. Tralaland má svoje kino, výtvarný ateliér, javiská, dielničky, veľké cirkusové šapitó, Tralabar a veľa iného. Úrad vlády a prezidentská kancelária majú svoju vlastnú budovu. Keď prídete do Tralalandu, ohúri vás úžasná príroda a množstvo turistických trás a cestičiek.

Program

30 rokov tradície sa snúbi s moderným prístupom...

Program je najsilnejšou stránkou Tralalandu, nakoľko ho pripravuje celý tím kreatívcov, ktorý pozná záujmy a očakávania detí. Prostredie Ľupčianskej doliny navyše ponúka pobyt na čerstvom vzduchu pri zaujímavých hrách, ale aj cielené turistické vychádzky. Jednou z nich bude napríklad návšteva najvyššie položenej obce Magurka.

Kreatívne a športové aktivity na princípe vlastného výberu občanov a občianok sú takmer denným dopoludňajším programom: výtvarný ateliér, tanec, divadlo, kapela, kolektívne športové hry, lukostreľba, badminton, stolný tenis, stavanie bunkrov, tvorba tralalandských novín a ďalšie. Pozrieť si ich môžete v sekcii Aktivity. Popoludnie patrí spoločnej veľkej hre, ktorá sa prispôsobuje jedine počasiu. Večerným programom vrcholí každý pestrý tralalandský deň.

Doprava

Pri príchode ľahko prechádzate colnou kontrolou, no pri odchode musíte zapnúť výstražné svetlá a ostrekovače...

Doprava do Tralalandu je individuálna. Rodičia privážajú svoje deti osobne a aspoň na chvíľu zažijú atmosféru Tralalandu. Zároveň môžu podať informácie o svojom dieťati príslušnému guvernérovi a ministrovi zdravia. Rodičia sú srdečne pozvaní na slávnostný otvárací ceremoniál, na ktorom sa im taktiež predstaví celá vláda.

Súradnice Tralalandu sú 48°57’14.0″N 19°23’37.0″E, ale zväčša stačí do navigácie naťukať len Železnô.

Zdravie

Keby predsa niečo nevyšlo podľa plánov...

Tralaland má svoje vlastné ministerstvo zdravia s lôžkovou časťou a kvalitne vybavenou ambulanciou. Všetci občania Tralalandu budú počas celého leta pod odborným dohľadom lekárov – ministrov zdravia 24 hodín denne. V Tralalande pôsobí počas celého leta tím špičkových detských lekárov.

Termíny

Aby ste vedeli, kedy zažijete najkrajších 11 dní roka...
Ciklón Začiatok Koniec Stav prihlášok
1. ciklón 01. 07. 2022 11. 07. 2022 prihlášky uzavreté
2. ciklón 13. 07. 2022 23. 07. 2022 prihlášky uzavreté
3. ciklón 25. 07. 2022 04. 08. 2022 prihlášky uzavreté

Prihláška

Tak ako, presvedčili sme vás?

Ak ste si všetko dôkladne prečítali, prezreli fotografie a videá a rozhodli ste stať sa občiankou alebo občanom Tralalandu 2022, tu je naša žiadosť o občianstvo, ktorú treba vyplniť a kliknutím odoslať do našej centrálnej kancelárie. Po spracovaní Vašich žiadostí Vám naša kancelária pošle elektronicky originál Prihlášky na získanie občianstva s autentickým číslom. Tieto prihlášky začneme distribuovať od začiatku apríla 2022. Ak sa medzičasom (po elektronickom prihlásení) rozhodnete svoje miesto v Tralalande zrušiť, ihneď to oznámte našej kancelárii mailom na prihlasky@tralaland.sk aby sme vaše miesto zbytočne neblokovali a mohli ho poskytnúť ďalšiemu záujemcovi.

Cena za pobyt v Tralalande 2022:  450,- EUR s DPH

Rodičia si môžu na pobyt v Tralalande uplatiť rekreačný poukaz.