Pridaj sa do tímu Tralalandu

Zažiješ nezabudnuteľné leto a spoznáš podobne uletených ľudí...

Staňte sa súčasťou výnimočného tímu Prvej detskej prázdninovej republiky Tralaland a zažite s nami nezabudnuteľné chvíle počas tohto leta. Prečo výnimočného? Herci, hudobníci, tanečníci, športovci, ale najmä šikovní ľudia, ktorí majú chuť pracovať s deťmi sa rok čo rok stretávajú na tomto jedinečnom mieste, aby sa aspoň na chvíľku vrátili do svojich detských čias. Sú to ľudia, ktorých táto práca nielen baví, ale majú aj organizačné schopnosti, zmysel pre kolektív, sú veselí, komunikatívni, zodpovední a majú cit pre detskú hravosť a tvorivosť.

Čo to ten Tralaland vlastne je?

Tralaland je spolková republika, ktorá má svoje hranice, prezidenta, parlament, vládu i ústavu, hymnu, vlastné peniaze aj štátny sviatok. Vznikol v roku 1992 a dnes oslavuje svoje 30. výročie, je teda jedným z najstarších detských táborov na Slovensku. Nachádza sa v krásnej lesnej kotline na úpätí južných svahov Nízkych Tatier  v južnej časti Ľupčianskej doliny v bývalej detskej ozdravovni Železnô. Toto miesto ponúka priestor pre absolútne vyžitie nielen pre deti, ale i dospelých. Má  multifunkčné ihriská s umelým osvetlením, divadelné profesionálne vybavené javisko, výtvarný ateliér, Tralabar, Tralabanku a veľa, veľa iného.

Deti sa stávajú občanmi Tralalandu na jedenásť dní, počas ktorých toho stihnú naozaj veľa.

A čo budem robiť ja?

A kým sa stanete vy? Guvernérmi a guvernérkami, ktorí počas celého ciklónu (turnusu) zastupujú rodičov občanov a občianok a od ktorých osobného nasadenia a záujmu záleží úspešnosť programu a spokojnosť detí. Guvernérky a guvernéri spolu s programom sú základným pilierom prázdninového pobytu. O svoje občianky a občanov sa dôkladne starajú od ich prebratia od rodičov v deň príchodu až po ich odovzdanie v deň odchodu. Pri tejto práci im pomáhajú aj ostatní členovia vlády, ako aj odborníci z oblasti pedagogiky. Nebudete na to teda nikdy sami.

Minimálny vek pre prácu v Tralalande je 20 rokov.