Filozofia

Stavebné piliere Tralalandu

Občianstvo v Tralalande povyšuje dieťa z pasívneho objektu rekreácie na rovnocenného partnera dospelým. Vyplývajú z toho aj isté etické princípy a normy, najmä zodpovednosť za vlastné činy a správanie, nová kvalita medziľudských vzťahov, komunikácie, empatie, ohľaduplnosti a tolerancie. Všetko toto sa premieta v programe, ktorý pripravili a neustále inovujú ministri a guvernéri Tralalandu.

Pre deti, ktoré už boli občanmi Tralalandu nie je názov tejto Prvej detskej prázdninovej republiky ničím neznámym. Ony môžu potvrdiť slová z hymny Tralalandu: všade dobre, v Tralalande najdobre. Možno je to tým, že v Tralalande je každý deň sviatočný a že čosi také škaredé a smutné ako je nuda sa len tak ľahko nikomu nepodarí prepašovať cez hranice.

A čo to ten Tralaland vlastne je?

Tralaland je spolková republika, ktorá má svoje hranice, prezidenta, parlament, vládu i ústavu, hymnu, banku, poštu, vlastnú menu, štátny sviatok. Občanmi Tralalandu sa deti stávajú na jedenásť dní, počas ktorých toho stihnú naozaj veľa.

Veď len uvážte:  lukostreľba, futbal, stolný tenis, streetball, výtvarný ateliér, tanec, divadlo, remeslá, tralalandské noviny, rádio i televízia, zábavné programy, športové súťaže, nočné hry, diskotéky, turistika, večerné programy, recesiády, …… Že neveríte?

Malá prehliadka našim štátikom

No a to sme nepovedali všetko, ale iba preto, aby sme šetrili váš čas, veď už netrpezlivo čakáte aby ste si mohli prelistovať všetky tralalandské stránky.